Nimi
Tulundusühistu Piimalaev
Rekisterikoodi
14272914
ALV-numero
EE101979250
Tyyppi
TÜH - Avoin yhtiö
Tila
Rekisteröity
Perustamispäivä
05.06.2017 (8)
Tilikausi
01.01-31.12
Pääoma
2 535.00 €
Toiminta
46211 - Viljan, valmistamattoman tupakan, siementen ja rehujen tukkukauppa
20 235 854 €
47 448 €
0%
1 983 €
(arvio on suuntaa antava)
86 201 €
2
Toimitettu
Ei verovelkoja
55%
2%
| Omistaja | Edustaja | Hyödyllinen omistaja | |
|---|---|---|---|
| Avo Samarüütel
| - | - | Suora omistus |
| Hannes Alusalu
| - | - | Suora omistus |
| Toomas Uusmaa
| - | - | Ylemmän johtoelimen jäsen, esim. hallituksen jäsen tai valvontakomitean jäsen |
| Aavo Mölder
| - | Hallituksen jäsen | Suora omistus |
| Mati Mölder
| - | Hallituksen jäsen | Suora omistus |
| 2019 12.03.2020 | 2020 21.06.2021 | 2021 20.03.2022 | 2022 05.03.2023 | 2023 11.03.2024 | 2024 26.02.2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kokonaisliikevaihto | 26 432 872 € | 25 422 648 € | 19 024 766 € | 22 510 808 € | 20 357 428 € | 20 235 854 € |
| Nettovoitto (tappio) kaudelle | -14 076 € | 21 332 € | -95 309 € | -25 320 € | 35 397 € | 47 448 € |
| Voittomarginaali | -0% | 0% | -1% | -0% | 0% | 0% |
| Käyttöomaisuus | 2 720 275 € | 2 401 018 € | 1 982 568 € | 2 487 248 € | 1 951 172 € | 2 396 423 € |
| Pysyvät vastaavat | 4 766 € | 2 043 € | 0 € | 0 € | 2 091 € | 1 626 € |
| Kokonaisvarat | 2 725 041 € | 2 403 061 € | 1 982 568 € | 2 487 248 € | 1 953 263 € | 2 398 049 € |
| Lyhytaikaiset velat | 2 622 389 € | 2 279 075 € | 1 953 892 € | 2 483 892 € | 1 914 510 € | 2 311 848 € |
| Pitkäaikaiset velat | - | - | - | - | - | - |
| Kokonaisvelat | - | - | - | - | - | - |
| Osakepääoma | - | - | - | - | - | - |
| Oma pääoma | 102 652 € | 123 986 € | 28 676 € | 3 356 € | 38 753 € | 86 201 € |
| Työntekijöiden määrä | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Liikevaihto | Valtion verot | Työvoimaverot ja maksut | Työntekijät | |
|---|---|---|---|---|
| 2025 Q4 | 5 966 508 € | 0 € | 7 626 € | 1 |
| 2025 Q3 | 6 098 341 € | 0 € | 7 524 € | 1 |
| 2025 Q2 | 6 428 770 € | 0 € | 7 524 € | 1 |
| 2025 Q1 | 5 932 070 € | 0 € | 6 782 € | 1 |
| 2024 Q4 | 5 019 393 € | 0 € | 6 296 € | 1 |
| 2024 Q3 | 4 843 053 € | 0 € | 6 296 € | 1 |
| 2024 Q2 | 5 093 825 € | 0 € | 7 356 € | 1 |
| 2024 Q1 | 5 133 087 € | 0 € | 6 296 € | 1 |
| 2023 Q4 | 4 615 692 € | 0 € | 6 296 € | 1 |
| 2023 Q3 | 4 796 984 € | 0 € | 6 323 € | 1 |
| 2023 Q2 | 5 505 149 € | 0 € | 6 296 € | 1 |
| 2023 Q1 | 5 730 207 € | 0 € | 6 315 € | 1 |
| 2022 Q4 | 5 976 172 € | 0 € | 6 289 € | 1 |
| 2022 Q3 | 5 641 399 € | 0 € | 5 756 € | 1 |
| 2022 Q2 | 5 513 336 € | 0 € | 5 557 € | 1 |
| 2022 Q1 | 5 013 935 € | 0 € | 5 665 € | 1 |