Osoite
Sähköpostiosoite
https://kodumo.eeModular Timber Frame Houses Manufactured in Estonia – KodumoModular houses from Estonia with 20+ years of experience in modular construction: schools, kindergartens, stations shops, houses, cabins etc.
Nimi
Grato Holding OÜ
Rekisterikoodi
12902268
ALV-numero
EE101827247
Tyyppi
OÜ - Osakeyhtiö
Tila
Rekisteröity
Perustamispäivä
27.08.2015 (10)
Tilikausi
01.01-31.12
Pääoma
10 000.00 €
Toiminta
68201 - Oman tai vuokratun kiinteistön vuokraus ja hallinta
88 486 €
-211 148 €
-239%
914 €
(arvio on suuntaa antava)
-1 829 299 €
1
Toimitettu
Ei verovelkoja
12%
-42%
| Omistaja | Edustaja | Hyödyllinen omistaja | |
|---|---|---|---|
| Omanikukonto: URMAS NIMMERFELDT
| - | - | Välillinen omistus |
| Omanikukonto: Marko Sool
| - | Hallituksen jäsen | - |
| Meelis Rae
| - | Hallituksen jäsen | - |
| OSAÜHING MERGAN HOLDING 11156024 | 10% - 955.50 EUR | - | - |
| Juwara OÜ 14053661 | 8% - 796.25 EUR | - | - |
| Wisebuild OÜ 12827383 | 6% - 630.00 EUR | - | - |
| Crevi Investeeringud OÜ 10901566 | 46% - 4 618.25 EUR | - | - |
| OÜ Eesti Metsnik 10815878 | 30% - 3 000.00 EUR | - | - |
| Omistaja | Edustaja | Hyödyllinen omistaja | |
|---|---|---|---|
| Akso-Haus Tuumik OÜ 11342650 | 100% - 2 600.00 EUR | - | - |
| Akso-Haus Eesti OÜ 10976624 | 100% - 2 556.00 EUR | - | - |
| Kehecon OÜ 12637524 | 100% - 2 500.00 EUR | - | - |
| Kodumo OÜ 14230429 | 100% - 2 500.00 EUR | - | - |
| 2019 26.10.2020 | 2020 29.06.2021 | 2021 30.06.2022 | 2022 26.09.2023 | 2023 18.06.2024 | 2024 10.07.2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kokonaisliikevaihto | 67 800 € | 179 896 € | 198 387 € | 355 083 € | 86 555 € | 88 486 € |
| Nettovoitto (tappio) kaudelle | -110 148 € | -54 321 € | 6 838 € | -3 302 727 € | -528 123 € | -211 148 € |
| Voittomarginaali | -162% | -30% | 3% | -930% | -610% | -239% |
| Käyttöomaisuus | 662 406 € | 1 220 966 € | 1 286 517 € | 483 657 € | 24 € | 18 651 € |
| Pysyvät vastaavat | 902 365 € | 834 648 € | 1 945 132 € | 585 056 € | 532 981 € | 483 706 € |
| Kokonaisvarat | 1 564 771 € | 2 055 614 € | 3 231 649 € | 1 068 713 € | 533 005 € | 502 357 € |
| Lyhytaikaiset velat | 304 589 € | 849 753 € | 1 018 950 € | 973 120 € | 735 856 € | 740 744 € |
| Pitkäaikaiset velat | - | - | - | 1 185 621 € | 1 415 300 € | 1 590 912 € |
| Kokonaisvelat | - | - | - | 2 158 741 € | 2 151 156 € | 2 331 656 € |
| Osakepääoma | - | - | - | - | - | - |
| Oma pääoma | 1 260 182 € | 1 205 861 € | 2 212 699 € | -1 090 028 € | -1 618 151 € | -1 829 299 € |
| Työntekijöiden määrä | - | - | - | - | - | 1 |
| Liikevaihto | Valtion verot | Työvoimaverot ja maksut | Työntekijät | |
|---|---|---|---|---|
| 2025 Q4 | 0 € | 138 € | 0 € | - |
| 2025 Q3 | 0 € | 971 € | 1 013 € | - |
| 2025 Q2 | 16 500 € | 4 059 € | 1 520 € | 1 |
| 2025 Q1 | 16 500 € | 3 882 € | 1 502 € | 1 |
| 2024 Q4 | 16 500 € | 3 922 € | 1 467 € | 1 |
| 2024 Q3 | 16 500 € | 4 022 € | 1 467 € | 1 |
| 2024 Q2 | -81 118 € | 3 195 € | 1 467 € | 1 |
| 2024 Q1 | 50 229 € | 10 078 € | 1 467 € | 1 |
| 2023 Q4 | 50 229 € | 8 449 € | 1 467 € | 1 |
| 2023 Q3 | 50 229 € | 11 113 € | 1 467 € | 1 |
| 2023 Q2 | 50 229 € | 16 954 € | 1 430 € | 1 |
| 2023 Q1 | 33 486 € | 8 924 € | 2 106 € | - |
| 2022 Q4 | 50 229 € | 17 616 € | 2 591 € | - |
| 2022 Q3 | 64 443 € | 22 244 € | 3 206 € | - |
| 2022 Q2 | 50 229 € | 14 741 € | 3 206 € | - |
| 2022 Q1 | 50 229 € | 16 774 € | 3 206 € | - |