Nimi
Matek Invest OÜ
Rekisterikoodi
12715141
ALV-numero
EE101767064
Tyyppi
OÜ - Osakeyhtiö
Tila
Rekisteröity
Perustamispäivä
04.09.2014 (11)
Tilikausi
01.01-31.12
Pääoma
10 000.00 €
Toiminta
70201 -
127 115 €
66 091 €
52%
-
5 644 050 €
-
Toimitettu
Ei verovelkoja
1%
1%
| Omistaja | Edustaja | Hyödyllinen omistaja | |
|---|---|---|---|
| Egon Mats
| - | - | Suora omistus |
| OÜ INVESTAR 10955289 | 80% - 7 950.00 EUR | - | - |
| Sven Mats
| 21% - 2 050.00 EUR | Hallituksen jäsen | - |
| Omistaja | Edustaja | Hyödyllinen omistaja | |
|---|---|---|---|
| Aktsiaselts Matek 10377272 | 100% - 960 000.00 EUR | - | - |
| Nordic Prefab.Houses OÜ 11011952 | 100% - 2 556.00 EUR | - | - |
| Pluss Matek OÜ 12303728 | 100% - 2 500.00 EUR | - | - |
| Turba 25 OÜ 12715164 | 100% - 2 500.00 EUR | - | - |
| Mateki Majad OÜ 11214902 | 100% - 19 200.00 EUR | - | - |
| OÜ Matek Tootmise KV 11278744 | 100% - 19 200.00 EUR | - | - |
| 2019 24.11.2020 | 2020 01.07.2021 | 2021 27.02.2023 | 2022 28.08.2023 | 2023 17.05.2024 | 2024 10.06.2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kokonaisliikevaihto | 38 640 € | 38 640 € | 78 440 € | 88 800 € | 105 350 € | 127 115 € |
| Nettovoitto (tappio) kaudelle | 16 517 € | 40 018 € | 10 142 € | 42 047 € | 35 407 € | 66 091 € |
| Voittomarginaali | 43% | 104% | 13% | 47% | 34% | 52% |
| Käyttöomaisuus | 1 077 662 € | 1 260 026 € | 1 111 827 € | 1 509 455 € | 1 509 181 € | 1 529 978 € |
| Pysyvät vastaavat | 4 463 435 € | 4 263 535 € | 4 423 050 € | 4 042 853 € | 4 093 411 € | 4 125 636 € |
| Kokonaisvarat | 5 541 097 € | 5 523 561 € | 5 534 877 € | 5 552 308 € | 5 602 592 € | 5 655 614 € |
| Lyhytaikaiset velat | 3 270 € | 3 270 € | 4 444 € | 9 756 € | 24 633 € | 11 564 € |
| Pitkäaikaiset velat | - | - | - | - | - | - |
| Kokonaisvelat | - | - | - | - | - | - |
| Osakepääoma | - | - | - | - | - | - |
| Oma pääoma | 5 537 827 € | 5 520 291 € | 5 530 433 € | 5 542 552 € | 5 577 959 € | 5 644 050 € |
| Työntekijöiden määrä | - | - | - | - | - | - |
| Liikevaihto | Valtion verot | Työvoimaverot ja maksut | Työntekijät | |
|---|---|---|---|---|
| 2025 Q4 | 28 350 € | 2 887 € | 0 € | - |
| 2025 Q3 | 28 350 € | 2 805 € | 0 € | - |
| 2025 Q2 | 28 350 € | 2 628 € | 0 € | - |
| 2025 Q1 | 46 683 € | 6 680 € | 0 € | - |
| 2024 Q4 | 55 615 € | 0 € | 0 € | - |
| 2024 Q3 | 29 250 € | 2 378 € | 0 € | - |
| 2024 Q2 | 19 500 € | 0 € | 0 € | - |
| 2024 Q1 | 34 419 € | 429 € | 0 € | - |
| 2023 Q4 | 31 861 € | 0 € | 0 € | - |
| 2023 Q3 | 19 500 € | 423 € | 0 € | - |
| 2023 Q2 | 19 500 € | 632 € | 0 € | - |
| 2023 Q1 | 19 500 € | 632 € | 0 € | - |
| 2022 Q4 | 20 700 € | 8 771 € | 2 267 € | - |
| 2022 Q3 | 23 100 € | 4 276 € | 3 401 € | - |
| 2022 Q2 | 23 100 € | 5 023 € | 3 401 € | 1 |
| 2022 Q1 | 22 600 € | 5 203 € | 3 401 € | 1 |