Nimi
osaühing Ergomeeter
Rekisterikoodi
11962208
ALV-numero
EE101381314
Tyyppi
OÜ - Osakeyhtiö
Tila
Rekisteröity
Perustamispäivä
02.07.2010 (15)
Tilikausi
01.01-31.12
Pääoma
2 500.00 €
Toiminta
43221 - Lämmitys-, ilmanvaihto- ja ilmastointilaitteiden asennus
1 019 395 €
-50 812 €
-5%
1 818 €
(arvio on suuntaa antava)
94 993 €
11
Toimitettu
Ei verovelkoja
-53%
-26%
| Omistaja | Edustaja | Hyödyllinen omistaja | |
|---|---|---|---|
| Ergo Rästas
| 25% - 625.00 EUR | Hallituksen jäsen | Ylemmän johtoelimen jäsen, esim. hallituksen jäsen tai valvontakomitean jäsen |
| Merily Tensing-Kruusla
| 24% - 600.00 EUR | - | Suora omistus |
| Rainer Kruusla
| 24% - 600.00 EUR | - | Suora omistus |
| Margit Põllumäe
| 51% - 1 275.00 EUR | - | Suora omistus |
| Peeter Põllumäe
| 51% - 1 275.00 EUR | - | Suora omistus |
| 2019 25.04.2021 | 2020 25.04.2021 | 2021 01.07.2022 | 2022 29.06.2023 | 2023 29.06.2024 | 2024 30.06.2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kokonaisliikevaihto | 778 811 € | 751 163 € | 1 016 098 € | 1 229 485 € | 1 157 752 € | 1 019 395 € |
| Nettovoitto (tappio) kaudelle | -61 255 € | 16 023 € | 41 259 € | 29 511 € | -77 088 € | -50 812 € |
| Voittomarginaali | -8% | 2% | 4% | 2% | -7% | -5% |
| Käyttöomaisuus | 222 606 € | 179 429 € | 236 274 € | 285 191 € | 240 530 € | 116 832 € |
| Pysyvät vastaavat | 66 491 € | 74 942 € | 60 735 € | 70 432 € | 48 936 € | 82 337 € |
| Kokonaisvarat | 289 097 € | 254 371 € | 297 009 € | 355 623 € | 289 466 € | 199 169 € |
| Lyhytaikaiset velat | 147 157 € | 79 836 € | 88 789 € | 104 667 € | 122 561 € | 93 901 € |
| Pitkäaikaiset velat | 5 838 € | 22 410 € | 14 836 € | 28 061 € | 21 099 € | 10 275 € |
| Kokonaisvelat | 152 995 € | 102 246 € | 103 625 € | 132 728 € | 143 660 € | 104 176 € |
| Osakepääoma | - | - | - | - | - | - |
| Oma pääoma | 136 102 € | 152 125 € | 193 384 € | 222 895 € | 145 806 € | 94 993 € |
| Työntekijöiden määrä | 9 | 9 | 10 | 11 | 12 | 11 |
| Liikevaihto | Valtion verot | Työvoimaverot ja maksut | Työntekijät | |
|---|---|---|---|---|
| 2025 Q4 | 431 002 € | 62 432 € | 35 936 € | 12 |
| 2025 Q3 | 304 029 € | 49 093 € | 34 870 € | 12 |
| 2025 Q2 | 429 250 € | 69 301 € | 29 730 € | 11 |
| 2025 Q1 | 221 149 € | 44 524 € | 29 886 € | 11 |
| 2024 Q4 | 253 426 € | 45 151 € | 33 060 € | 11 |
| 2024 Q3 | 245 063 € | 58 986 € | 30 301 € | 11 |
| 2024 Q2 | 270 486 € | 41 327 € | 29 554 € | 11 |
| 2024 Q1 | 280 699 € | 43 934 € | 28 366 € | 11 |
| 2023 Q4 | 313 278 € | 52 278 € | 29 873 € | 11 |
| 2023 Q3 | 269 688 € | 34 642 € | 28 807 € | 11 |
| 2023 Q2 | 282 565 € | 33 433 € | 24 936 € | 12 |
| 2023 Q1 | 279 774 € | 42 707 € | 23 456 € | 12 |
| 2022 Q4 | 319 660 € | 50 136 € | 26 229 € | 12 |
| 2022 Q3 | 385 216 € | 30 340 € | 21 871 € | 12 |
| 2022 Q2 | 298 029 € | 31 620 € | 20 234 € | 10 |
| 2022 Q1 | 244 564 € | 30 057 € | 17 545 € | 10 |