Nimi
Vaklak Farming Group OÜ
Rekisterikoodi
11666819
ALV-numero
EE102043716
Tyyppi
OÜ - Osakeyhtiö
Tila
Rekisteröity
Perustamispäivä
08.06.2009 (16)
Tilikausi
01.01-31.12
Pääoma
10 225.00 €
Toiminta
70101 - Pääkonttorien toiminta
1 615 797 €
937 289 €
58%
-
15 046 602 €
-
Toimitettu
Ei verovelkoja
6%
2%
| Omistaja | Edustaja | Hyödyllinen omistaja | |
|---|---|---|---|
| Eino Klement
| - | Hallituksen jäsen | - |
| Priit Süüden
| - | Hallituksen jäsen | - |
| Wolfgang Leitner
| - | Hallituksen jäsen | Välillinen omistus |
| Omistaja | Edustaja | Hyödyllinen omistaja | |
|---|---|---|---|
| AS Peetri Põld ja Piim 10529233 | 100% - 68 373.00 EUR | - | - |
| Tammsaare OÜ 10103468 | 89% - 451 661.00 EUR | - | - |
| Osaühing Rebruk Farm 10593900 | 100% - 385 809.00 EUR | - | - |
| NORDWINTER OSAÜHING 11810570 | 100% - 2 556.00 EUR | - | - |
| Osaühing Aaspere Agro 10549075 | 100% - 189 945.00 EUR | - | - |
| Turvinvesteeringud OÜ 12268647 | 49% - 1 274.00 EUR | - | - |
| Friestein OÜ 12266157 | 49% - 1 225.00 EUR | - | - |
| RistiHold OÜ 12175226 | 49% - 1 225.00 EUR | - | - |
| AdaHold OÜ 12175207 | 49% - 1 225.00 EUR | - | - |
| 2019 25.01.2021 | 2020 07.04.2022 | 2021 05.12.2022 | 2022 27.10.2023 | 2023 05.07.2024 | 2024 28.07.2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kokonaisliikevaihto | 682 793 € | 289 664 € | 408 458 € | 807 877 € | 882 762 € | 1 615 797 € |
| Nettovoitto (tappio) kaudelle | -951 565 € | 236 601 € | 315 303 € | 629 636 € | 763 035 € | 937 289 € |
| Voittomarginaali | -139% | 82% | 77% | 78% | 86% | 58% |
| Käyttöomaisuus | 2 258 275 € | 3 789 000 € | 12 208 615 € | 4 793 269 € | 5 966 422 € | 10 967 292 € |
| Pysyvät vastaavat | 72 093 670 € | 71 405 640 € | 52 611 932 € | 60 716 984 € | 56 277 376 € | 49 239 704 € |
| Kokonaisvarat | 74 351 944 € | 75 194 640 € | 64 820 548 € | 65 510 252 € | 62 243 796 € | 60 206 996 € |
| Lyhytaikaiset velat | 44 427 € | 70 553 € | 113 105 € | 52 151 628 € | 161 734 € | 45 160 392 € |
| Pitkäaikaiset velat | 62 142 784 € | 62 722 752 € | 51 990 800 € | 12 347 € | 47 972 752 € | 0 € |
| Kokonaisvelat | 62 187 211 € | 62 793 305 € | 52 103 905 € | 52 163 975 € | 48 134 486 € | - |
| Osakepääoma | - | - | - | - | - | - |
| Oma pääoma | 12 164 738 € | 12 401 339 € | 12 716 642 € | 13 346 278 € | 14 109 313 € | 15 046 602 € |
| Työntekijöiden määrä | - | - | - | - | - | - |
| Liikevaihto | Valtion verot | Työvoimaverot ja maksut | Työntekijät | |
|---|---|---|---|---|
| 2025 Q4 | 1 063 957 € | 167 849 € | 77 417 € | 11 |
| 2025 Q3 | 781 889 € | 57 484 € | 87 439 € | 11 |
| 2025 Q2 | 820 587 € | 115 953 € | 65 444 € | 12 |
| 2025 Q1 | 539 300 € | 126 935 € | 73 566 € | 13 |
| 2024 Q4 | 689 640 € | 88 017 € | 53 924 € | 14 |
| 2024 Q3 | 313 708 € | 93 134 € | 54 388 € | 14 |
| 2024 Q2 | 294 845 € | 90 537 € | 50 208 € | 14 |
| 2024 Q1 | 575 030 € | 124 961 € | 59 866 € | 12 |
| 2023 Q4 | 243 656 € | 83 278 € | 52 901 € | 12 |
| 2023 Q3 | 225 807 € | 84 214 € | 57 818 € | 12 |
| 2023 Q2 | 244 379 € | 74 983 € | 57 886 € | 15 |
| 2023 Q1 | 359 818 € | 115 520 € | 66 645 € | 16 |
| 2022 Q4 | 244 610 € | 93 324 € | 75 751 € | 16 |
| 2022 Q3 | 284 109 € | 100 989 € | 65 027 € | 16 |
| 2022 Q2 | 96 611 € | 62 093 € | 63 010 € | 19 |
| 2022 Q1 | 170 574 € | 65 048 € | 51 972 € | 18 |