Osoite
Sähköpostiosoite
Puhelinnumero
https://legendhotels.euLegend Hotels & SpasLeading hotel operating group in Eastern Europe. From development to daily operations, we deliver excellence for franchise and independent properties.
Nimi
OÜ Legend H & S
Rekisterikoodi
11608331
ALV-numero
EE101297903
Tyyppi
OÜ - Osakeyhtiö
Tila
Rekisteröity
Perustamispäivä
09.03.2009 (17)
Tilikausi
01.01-31.12
Pääoma
23 256.00 €
Toiminta
70201 -
2 005 090 €
1 717 315 €
86%
-
10 144 214 €
-
Toimitettu
Ei verovelkoja
17%
17%
| Omistaja | Edustaja | Hyödyllinen omistaja | |
|---|---|---|---|
| Tarmo Sumberg
| - | - | Yli 50% omistus yhdistetyn yksikön äänioikeuksista |
| Tauri Sumberg
| - | Hallituksen jäsen | - |
| OÜ Boom Juhtimine 10963900 | 24% - 5 620.00 EUR | - | - |
| OÜ Best Systems 10587064 | 15% - 3 502.00 EUR | - | - |
| OÜ Axtell Grupp 10616593 | 11% - 2 450.00 EUR | - | - |
| OÜ Värske 12079120 | 45% - 10 404.00 EUR | - | - |
| Omistaja | Edustaja | Hyödyllinen omistaja | |
|---|---|---|---|
| OÜ Legendaarsed Hotellid 16456707 | 100% - 2 600.00 EUR | - | - |
| 2019 26.10.2020 | 2020 30.08.2021 | 2021 24.08.2022 | 2022 22.08.2023 | 2023 30.07.2024 | 2024 30.06.2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kokonaisliikevaihto | 889 617 € | 560 776 € | 807 864 € | 1 611 421 € | 1 917 887 € | 2 005 090 € |
| Nettovoitto (tappio) kaudelle | 917 981 € | 81 141 € | 410 152 € | 1 686 831 € | 1 723 945 € | 1 717 315 € |
| Voittomarginaali | 103% | 14% | 51% | 105% | 90% | 86% |
| Käyttöomaisuus | 2 602 835 € | 1 688 105 € | 793 340 € | 1 582 414 € | 1 268 687 € | 4 739 206 € |
| Pysyvät vastaavat | 2 471 154 € | 4 181 088 € | 5 513 128 € | 5 744 918 € | 7 287 452 € | 5 464 216 € |
| Kokonaisvarat | 5 073 989 € | 5 869 193 € | 6 306 468 € | 7 327 332 € | 8 556 139 € | 10 203 422 € |
| Lyhytaikaiset velat | 49 160 € | 42 182 € | 74 334 € | 57 392 € | 61 278 € | 59 208 € |
| Pitkäaikaiset velat | - | 721 041 € | 716 012 € | 66 987 € | 67 963 € | 0 € |
| Kokonaisvelat | - | 763 223 € | 790 346 € | 124 379 € | 129 241 € | - |
| Osakepääoma | - | - | - | - | - | - |
| Oma pääoma | 5 024 829 € | 5 105 970 € | 5 516 122 € | 7 202 953 € | 8 426 898 € | 10 144 214 € |
| Työntekijöiden määrä | - | - | - | - | - | - |
| Liikevaihto | Valtion verot | Työvoimaverot ja maksut | Työntekijät | |
|---|---|---|---|---|
| 2025 Q4 | 497 477 € | 40 079 € | 38 554 € | 5 |
| 2025 Q3 | 624 389 € | 46 212 € | 37 868 € | 5 |
| 2025 Q2 | 421 450 € | 34 354 € | 31 427 € | 3 |
| 2025 Q1 | 593 534 € | 31 859 € | 18 524 € | 4 |
| 2024 Q4 | 488 690 € | 30 296 € | 21 041 € | 3 |
| 2024 Q3 | 672 307 € | 64 555 € | 31 964 € | 3 |
| 2024 Q2 | 402 727 € | 38 148 € | 25 210 € | 3 |
| 2024 Q1 | 467 359 € | 47 721 € | 24 599 € | 3 |
| 2023 Q4 | 395 769 € | 37 174 € | 24 120 € | 3 |
| 2023 Q3 | 644 048 € | 52 434 € | 24 111 € | 3 |
| 2023 Q2 | 395 774 € | 34 624 € | 23 944 € | 3 |
| 2023 Q1 | 509 146 € | 52 736 € | 23 585 € | 3 |
| 2022 Q4 | 371 771 € | 45 160 € | 32 064 € | 3 |
| 2022 Q3 | 527 027 € | 45 653 € | 23 252 € | 3 |
| 2022 Q2 | 289 844 € | 26 195 € | 23 294 € | 3 |
| 2022 Q1 | 336 470 € | 42 001 € | 23 262 € | 3 |