Osoite
Sähköpostiosoite
Puhelinnumero
Verkkosivusto
Balti Vara Ehitus on projekteerimis- ja ehitusettevõte, kes loob tõhusaid ja kestvaid lahendusi energia säästmiseks ja elukeskkonna parandamiseks. Projektid
Nimi
Balti Vara Ehitus OÜ
Rekisterikoodi
11455212
ALV-numero
EE101351603
Tyyppi
OÜ - Osakeyhtiö
Tila
Rekisteröity
Perustamispäivä
18.12.2007 (18)
Tilikausi
01.01-31.12
Pääoma
2 555.00 €
Toiminta
41001 - 68201 - Oman tai vuokratun kiinteistön vuokraus ja hallinta
21 346 060 €
2 244 059 €
11%
-
6 938 503 €
-
Toimitettu
Ei verovelkoja
32%
27%
| Omistaja | Edustaja | Hyödyllinen omistaja | |
|---|---|---|---|
| Kristjan Soomets
| - | Hallituksen jäsen | - |
| Meelis Karro
| - | Hallituksen jäsen | Välillinen omistus |
| Aimar Unt
| - | Hallituksen jäsen | Välillinen omistus |
| Rollo OÜ 12246284 | 20% - 511.00 EUR | - | - |
| Metero OÜ 11672441 | 40% - 1 022.00 EUR | - | - |
| Ruut-Project OÜ 11704106 | 40% - 1 022.00 EUR | - | - |
| Omistaja | Edustaja | Hyödyllinen omistaja | |
|---|---|---|---|
| Rannametsa Kodu OÜ 16443892 | 80% - 3 000.00 EUR | - | - |
| Riia Värav OÜ 17007976 | 100% - 2 550.00 EUR | - | - |
| Calpe OÜ 17126254 | 100% - 2 500.00 EUR | - | - |
| Longarden OÜ 14995564 | 80% - 2 000.00 EUR | - | - |
| Green2050 OÜ 12864148 | 60% - 1 501.20 EUR | - | - |
| Nelgi Station OÜ 16705501 | 50% - 1 250.00 EUR | - | - |
| 2019 08.06.2020 | 2020 14.06.2021 | 2021 30.06.2022 | 2022 30.06.2023 | 2023 20.06.2024 | 2024 14.05.2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kokonaisliikevaihto | 8 291 651 € | 9 057 462 € | 10 957 654 € | 11 858 290 € | 18 260 796 € | 21 346 060 € |
| Nettovoitto (tappio) kaudelle | 475 231 € | 202 843 € | 207 955 € | 321 213 € | 1 615 349 € | 2 244 059 € |
| Voittomarginaali | 6% | 2% | 2% | 3% | 9% | 11% |
| Käyttöomaisuus | 2 806 433 € | 2 966 106 € | 3 110 334 € | 3 099 111 € | 4 627 484 € | 5 902 739 € |
| Pysyvät vastaavat | 781 659 € | 815 374 € | 1 067 636 € | 1 221 749 € | 1 558 595 € | 2 470 395 € |
| Kokonaisvarat | 3 588 092 € | 3 781 480 € | 4 177 970 € | 4 320 860 € | 6 186 079 € | 8 373 134 € |
| Lyhytaikaiset velat | 507 843 € | 755 907 € | 1 007 707 € | 923 590 € | 1 314 981 € | 1 422 652 € |
| Pitkäaikaiset velat | 370 665 € | 143 146 € | 109 881 € | 75 675 € | 41 654 € | 11 979 € |
| Kokonaisvelat | 878 508 € | 899 053 € | 1 117 588 € | 999 265 € | 1 356 635 € | 1 434 631 € |
| Osakepääoma | - | - | - | - | - | - |
| Oma pääoma | 2 709 584 € | 2 882 427 € | 3 060 382 € | 3 321 595 € | 4 829 444 € | 6 938 503 € |
| Työntekijöiden määrä | 12 | 12 | 11 | - | - | - |
| Liikevaihto | Valtion verot | Työvoimaverot ja maksut | Työntekijät | |
|---|---|---|---|---|
| 2025 Q4 | 8 166 808 € | 198 514 € | 35 042 € | 4 |
| 2025 Q3 | 3 378 041 € | 150 543 € | 60 849 € | 4 |
| 2025 Q2 | 1 827 910 € | 151 543 € | 58 390 € | 4 |
| 2025 Q1 | 1 437 158 € | 80 024 € | 56 637 € | 4 |
| 2024 Q4 | 4 864 905 € | 184 716 € | 53 125 € | 4 |
| 2024 Q3 | 5 336 118 € | 202 698 € | 54 226 € | 4 |
| 2024 Q2 | 7 765 504 € | 340 154 € | 52 402 € | 4 |
| 2024 Q1 | 3 724 835 € | 140 319 € | 46 309 € | 4 |
| 2023 Q4 | 3 944 694 € | 221 931 € | 48 538 € | 4 |
| 2023 Q3 | 5 415 537 € | 147 927 € | 51 739 € | 4 |
| 2023 Q2 | 5 910 582 € | 193 616 € | 50 533 € | 5 |
| 2023 Q1 | 2 821 573 € | 56 506 € | 41 645 € | 5 |
| 2022 Q4 | 4 034 971 € | 209 264 € | 38 018 € | 4 |
| 2022 Q3 | 3 212 842 € | 107 434 € | 37 226 € | 4 |
| 2022 Q2 | 3 048 197 € | 110 750 € | 37 509 € | 3 |
| 2022 Q1 | 2 197 830 € | 77 437 € | 27 180 € | 4 |