Nimi
WALLENIUS SOL OÜ
Rekisterikoodi
10893447
ALV-numero
EE100826854
Tyyppi
OÜ - Osakeyhtiö
Tila
Rekisteröity
Perustamispäivä
03.10.2002 (23)
Tilikausi
01.01-31.12
Pääoma
25 570.00 €
Toiminta
5222 - Vesikuljetukseen liittyvät palvelut
1 600 652 €
-154 230 €
-10%
4 099 €
(arvio on suuntaa antava)
109 665 €
6
Toimitettu
Ei verovelkoja
-141%
-15%
| Omistaja | Edustaja | Hyödyllinen omistaja | |
|---|---|---|---|
| Elvir Dzanic
| - | Hallituksen jäsen | Ylemmän johtoelimen jäsen, esim. hallituksen jäsen tai valvontakomitean jäsen |
| Martin Nõmmik
| - | Hallituksen jäsen | Ylemmän johtoelimen jäsen, esim. hallituksen jäsen tai valvontakomitean jäsen |
| Tarmo Nurmetalo
| - | Hallituksen jäsen | Ylemmän johtoelimen jäsen, esim. hallituksen jäsen tai valvontakomitean jäsen |
| Erik Martin Mikael Ahrén
| - | Hallituksen jäsen | Ylemmän johtoelimen jäsen, esim. hallituksen jäsen tai valvontakomitean jäsen |
| Baltic Maritime Logistics Group AS 10682650 | 50% - 12 785.00 EUR | - | - |
| 2019 21.05.2020 | 2020 19.05.2021 | 2021 27.04.2022 | 2022 02.05.2023 | 2023 18.04.2024 | 2024 27.03.2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kokonaisliikevaihto | 1 212 135 € | 810 248 € | 1 247 243 € | 1 562 926 € | 1 671 376 € | 1 600 652 € |
| Nettovoitto (tappio) kaudelle | -18 306 € | -218 480 € | 158 296 € | 100 711 € | 233 351 € | -154 230 € |
| Voittomarginaali | -2% | -27% | 13% | 6% | 14% | -10% |
| Käyttöomaisuus | 1 297 833 € | 1 282 270 € | 1 304 038 € | 1 527 020 € | 1 920 518 € | 994 136 € |
| Pysyvät vastaavat | 13 621 € | 8 514 € | 21 387 € | 15 964 € | 12 304 € | 12 292 € |
| Kokonaisvarat | 1 311 454 € | 1 290 784 € | 1 325 425 € | 1 542 984 € | 1 932 822 € | 1 006 428 € |
| Lyhytaikaiset velat | 381 179 € | 578 989 € | 449 639 € | 568 082 € | 726 076 € | 895 707 € |
| Pitkäaikaiset velat | - | - | 5 695 € | 4 100 € | 2 593 € | 1 056 € |
| Kokonaisvelat | - | - | 455 334 € | 572 182 € | 728 669 € | 896 763 € |
| Osakepääoma | - | - | - | - | - | - |
| Oma pääoma | 930 275 € | 711 795 € | 870 091 € | 970 802 € | 1 204 153 € | 109 665 € |
| Työntekijöiden määrä | - | - | 5 | 5 | 5 | 6 |
| Liikevaihto | Valtion verot | Työvoimaverot ja maksut | Työntekijät | |
|---|---|---|---|---|
| 2025 Q4 | 3 754 551 € | 115 042 € | 48 055 € | 6 |
| 2025 Q3 | 3 975 830 € | 116 176 € | 45 513 € | 6 |
| 2025 Q2 | 3 424 157 € | 66 770 € | 44 788 € | 5 |
| 2025 Q1 | 2 736 304 € | 69 232 € | 44 345 € | 5 |
| 2024 Q4 | 3 454 122 € | 71 178 € | 37 227 € | 5 |
| 2024 Q3 | 3 358 112 € | 56 320 € | 38 845 € | 5 |
| 2024 Q2 | 3 540 563 € | 348 803 € | 50 445 € | 4 |
| 2024 Q1 | 2 704 447 € | 57 355 € | 38 440 € | 4 |
| 2023 Q4 | 3 506 973 € | 68 285 € | 35 340 € | 4 |
| 2023 Q3 | 3 547 073 € | 97 694 € | 35 738 € | 4 |
| 2023 Q2 | 3 487 074 € | 74 350 € | 59 567 € | 4 |
| 2023 Q1 | 2 788 057 € | 43 823 € | 32 241 € | 4 |
| 2022 Q4 | 3 401 135 € | 61 943 € | 33 602 € | 4 |
| 2022 Q3 | 3 939 579 € | 32 992 € | 33 904 € | 4 |
| 2022 Q2 | 2 867 467 € | 36 738 € | 37 726 € | 4 |
| 2022 Q1 | 2 464 102 € | 32 186 € | 30 886 € | 4 |