Osoite
Sähköpostiosoite
Puhelinnumero
Verkkosivusto
https://www.raeoptika.eeMuudatusedRaeoptika on lõpetanud oma tegevuse Tartus Raekoja plats 1 ja Tallinnas Estonia pst.3. Nendes ruumides tegutseb nüüd Pere Optika. www.pereoptika.ee
Nimi
Osaühing RAEOPTIKA
Rekisterikoodi
10302587
ALV-numero
EE100656639
Tyyppi
OÜ - Osakeyhtiö
Tila
Rekisteröity
Perustamispäivä
05.11.1997 (28)
Tilikausi
01.01-31.12
Pääoma
12 800.00 €
Toiminta
47781 - Lasien ja muiden optisten ja tarkkuustuotteiden vähittäismyynti
31 540 €
6 811 €
22%
904 €
(arvio on suuntaa antava)
106 950 €
1
Toimitettu
Ei verovelkoja
6%
6%
| Omistaja | Edustaja | Hyödyllinen omistaja | |
|---|---|---|---|
| Mart Sepp
| 51% - 6 528.00 EUR | Hallituksen jäsen | Suora omistus |
| Mermi Kangur
| 49% - 6 272.00 EUR | - | Välillinen omistus |
| 2019 29.06.2020 | 2020 14.06.2021 | 2021 13.06.2022 | 2022 12.06.2023 | 2023 08.07.2024 | 2024 18.06.2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kokonaisliikevaihto | 164 992 € | 167 712 € | 52 031 € | 56 498 € | 36 016 € | 31 540 € |
| Nettovoitto (tappio) kaudelle | 19 069 € | 24 736 € | 27 345 € | 11 649 € | 11 120 € | 6 811 € |
| Voittomarginaali | 12% | 15% | 53% | 21% | 31% | 22% |
| Käyttöomaisuus | 153 597 € | 141 485 € | 149 522 € | 119 334 € | 114 491 € | 114 967 € |
| Pysyvät vastaavat | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € |
| Kokonaisvarat | 153 597 € | 141 485 € | 149 522 € | 119 334 € | 114 491 € | 114 967 € |
| Lyhytaikaiset velat | 95 743 € | 91 459 € | 72 151 € | 30 314 € | 14 351 € | 8 017 € |
| Pitkäaikaiset velat | 32 563 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € |
| Kokonaisvelat | 128 306 € | - | - | - | - | - |
| Osakepääoma | - | - | - | - | - | - |
| Oma pääoma | 25 291 € | 50 026 € | 77 371 € | 89 020 € | 100 140 € | 106 950 € |
| Työntekijöiden määrä | 4 | 3 | 3 | 1 | 1 | 1 |
| Liikevaihto | Valtion verot | Työvoimaverot ja maksut | Työntekijät | |
|---|---|---|---|---|
| 2025 Q4 | 6 870 € | 874 € | 0 € | - |
| 2025 Q3 | 5 564 € | 867 € | 0 € | - |
| 2025 Q2 | 7 662 € | 1 360 € | 370 € | - |
| 2025 Q1 | 8 686 € | 2 031 € | 992 € | - |
| 2024 Q4 | 9 408 € | 1 836 € | 930 € | 1 |
| 2024 Q3 | 7 911 € | 1 669 € | 930 € | 1 |
| 2024 Q2 | 9 548 € | 1 781 € | 1 150 € | 1 |
| 2024 Q1 | 7 260 € | 2 044 € | 1 480 € | 1 |
| 2023 Q4 | 9 895 € | 2 072 € | 1 590 € | 1 |
| 2023 Q3 | 9 150 € | 2 287 € | 1 590 € | 1 |
| 2023 Q2 | 7 967 € | 1 929 € | 1 590 € | 1 |
| 2023 Q1 | 20 239 € | 2 428 € | 1 652 € | 1 |
| 2022 Q4 | 22 536 € | 2 223 € | 1 352 € | 1 |
| 2022 Q3 | 18 304 € | 1 312 € | 461 € | 1 |
| 2022 Q2 | 7 732 € | 891 € | 0 € | - |
| 2022 Q1 | 6 972 € | 1 232 € | 400 € | - |