Nimi
Osaühing Elektrotherm
Rekisterikoodi
10106248
ALV-numero
EE100483213
Tyyppi
OÜ - Osakeyhtiö
Tila
Rekisteröity
Perustamispäivä
28.10.1996 (29)
Tilikausi
01.01-31.12
Pääoma
25 564.00 €
Toiminta
43211 - Sähköjohtojen ja varusteiden asennus
547 227 €
-82 668 €
-15%
1 830 €
(arvio on suuntaa antava)
111 086 €
6
Toimitettu
Ei verovelkoja
-74%
-41%
| Omistaja | Edustaja | Hyödyllinen omistaja | |
|---|---|---|---|
| Andro Kuusk
| 50% - 12 782.00 EUR | Hallituksen jäsen | Suora omistus |
| Kalev Kuusk
| 50% - 12 782.00 EUR | Hallituksen jäsen | Suora omistus |
| 2019 05.02.2021 | 2020 02.12.2021 | 2021 11.11.2022 | 2022 30.06.2023 | 2023 28.07.2024 | 2024 13.07.2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kokonaisliikevaihto | 639 166 € | 949 479 € | 511 506 € | 864 601 € | 954 883 € | 547 227 € |
| Nettovoitto (tappio) kaudelle | 69 288 € | -40 081 € | -17 354 € | 49 284 € | 61 180 € | -82 668 € |
| Voittomarginaali | 11% | -4% | -3% | 6% | 6% | -15% |
| Käyttöomaisuus | 257 742 € | 245 659 € | 218 961 € | 326 383 € | 369 955 € | 164 809 € |
| Pysyvät vastaavat | 29 888 € | 22 704 € | 24 632 € | 26 056 € | 35 151 € | 34 612 € |
| Kokonaisvarat | 287 630 € | 268 363 € | 243 593 € | 352 439 € | 405 106 € | 199 421 € |
| Lyhytaikaiset velat | 135 905 € | 156 719 € | 149 303 € | 208 865 € | 206 352 € | 84 576 € |
| Pitkäaikaiset velat | 0 € | 0 € | - | - | 5 000 € | 3 759 € |
| Kokonaisvelat | - | - | - | - | 211 352 € | 88 335 € |
| Osakepääoma | - | - | - | - | - | - |
| Oma pääoma | 151 725 € | 111 644 € | 94 290 € | 143 574 € | 193 754 € | 111 086 € |
| Työntekijöiden määrä | 8 | 8 | 7 | 7 | 7 | 6 |
| Liikevaihto | Valtion verot | Työvoimaverot ja maksut | Työntekijät | |
|---|---|---|---|---|
| 2025 Q4 | 111 514 € | 21 355 € | 16 636 € | 8 |
| 2025 Q3 | 145 661 € | 28 905 € | 23 530 € | 8 |
| 2025 Q2 | 238 296 € | 53 191 € | 18 598 € | 8 |
| 2025 Q1 | 31 332 € | 9 454 € | 9 334 € | 9 |
| 2024 Q4 | 26 624 € | 12 394 € | 11 817 € | 7 |
| 2024 Q3 | 196 991 € | 57 782 € | 30 475 € | 7 |
| 2024 Q2 | 156 302 € | 13 690 € | 13 966 € | 8 |
| 2024 Q1 | 309 392 € | 40 821 € | 19 737 € | 8 |
| 2023 Q4 | 249 565 € | 64 661 € | 28 285 € | 8 |
| 2023 Q3 | 200 989 € | 33 495 € | 18 869 € | 8 |
| 2023 Q2 | 267 272 € | 31 284 € | 21 209 € | 9 |
| 2023 Q1 | 247 328 € | 45 509 € | 22 353 € | 8 |
| 2022 Q4 | 152 807 € | 23 225 € | 23 585 € | 7 |
| 2022 Q3 | 333 694 € | 68 032 € | 27 660 € | 7 |
| 2022 Q2 | 186 143 € | 19 928 € | 14 102 € | 8 |
| 2022 Q1 | 105 070 € | 20 374 € | 18 686 € | 8 |