Nimi
Fazer Eesti OÜ
Rekisterikoodi
10057691
ALV-numero
EE100068722
Tyyppi
OÜ - Osakeyhtiö
Tila
Rekisteröity
Perustamispäivä
11.07.1996 (29)
Tilikausi
01.01-31.12
Pääoma
665 600.00 €
Toiminta
4636 - Sokerin, suklaan ja sokerimakeisten tukkukauppa 47241 - Leivän, kakkujen, jauhomakeisten ja sokerimakeisten vähittäismyynti erikoisliikkeissä 82101 -
25 596 188 €
323 564 €
1%
2 350 €
(arvio on suuntaa antava)
6 755 640 €
78
Toimitettu
Ei verovelkoja
5%
3%
| Omistaja | Edustaja | Hyödyllinen omistaja | |
|---|---|---|---|
| Andris Valters
| - | Hallituksen jäsen | - |
| Anne Mere
| - | Hallituksen jäsen | - |
| Māris Rodins
| - | Hallituksen jäsen | - |
| 2019 30.06.2020 | 2020 30.06.2021 | 2021 30.06.2022 | 2022 31.05.2023 | 2023 30.06.2024 | 2024 30.06.2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kokonaisliikevaihto | 17 726 420 € | 18 320 776 € | 20 230 990 € | 24 025 196 € | 25 787 058 € | 25 596 188 € |
| Nettovoitto (tappio) kaudelle | 771 388 € | 606 682 € | 688 008 € | 732 358 € | 849 103 € | 323 564 € |
| Voittomarginaali | 4% | 3% | 3% | 3% | 3% | 1% |
| Käyttöomaisuus | 6 508 990 € | 7 697 672 € | 8 524 417 € | 9 917 952 € | 10 355 368 € | 10 706 344 € |
| Pysyvät vastaavat | 289 344 € | 516 037 € | 687 197 € | 779 913 € | 587 696 € | 404 601 € |
| Kokonaisvarat | 6 798 334 € | 8 213 709 € | 9 211 614 € | 10 697 865 € | 10 943 064 € | 11 110 945 € |
| Lyhytaikaiset velat | 2 042 409 € | 2 851 102 € | 3 160 999 € | 3 914 892 € | 3 310 988 € | 4 355 305 € |
| Pitkäaikaiset velat | - | - | - | - | - | - |
| Kokonaisvelat | - | - | - | - | - | - |
| Osakepääoma | 665 600 € | - | - | - | - | - |
| Oma pääoma | 4 755 925 € | 5 362 607 € | 6 050 615 € | 6 782 973 € | 7 632 076 € | 6 755 640 € |
| Työntekijöiden määrä | 58 | 68 | 76 | 79 | 80 | 78 |
| Liikevaihto | Valtion verot | Työvoimaverot ja maksut | Työntekijät | |
|---|---|---|---|---|
| 2025 Q4 | 12 943 486 € | 1 747 074 € | 274 441 € | 88 |
| 2025 Q3 | 11 144 581 € | 1 464 512 € | 278 663 € | 88 |
| 2025 Q2 | 10 846 247 € | 1 791 589 € | 340 319 € | 85 |
| 2025 Q1 | 11 621 354 € | 1 410 252 € | 284 642 € | 79 |
| 2024 Q4 | 13 189 139 € | 1 655 370 € | 265 576 € | 83 |
| 2024 Q3 | 10 206 791 € | 1 629 214 € | 265 298 € | 83 |
| 2024 Q2 | 10 638 109 € | 1 408 047 € | 340 627 € | 82 |
| 2024 Q1 | 11 084 733 € | 1 359 230 € | 251 887 € | 85 |
| 2023 Q4 | 12 018 157 € | 1 405 807 € | 240 327 € | 86 |
| 2023 Q3 | 10 976 206 € | 1 237 756 € | 232 701 € | 86 |
| 2023 Q2 | 10 765 745 € | 1 279 517 € | 261 347 € | 84 |
| 2023 Q1 | 11 772 211 € | 1 254 482 € | 217 334 € | 84 |
| 2022 Q4 | 11 936 765 € | 1 341 238 € | 212 165 € | 83 |
| 2022 Q3 | 9 923 710 € | 1 087 742 € | 208 677 € | 83 |
| 2022 Q2 | 9 688 386 € | 1 058 596 € | 206 953 € | 83 |
| 2022 Q1 | 10 111 495 € | 1 078 143 € | 203 538 € | 75 |